menu MENU

Projekty unijne

Opracowanie nowych, uniwersalnych uchwytów szybkomocujących z zamykaniem pneumatycznym i przesuwem poosiowym do zastosowania w zautomatyzowanych liniach technologicznych (2020-2022)Celem projektu jest opracowanie i wykonanie prototypowych uchwytów szybkomocujących, które są stosowane głównie w urządzeniach do nawijania i odwijania. W ramach projektu zostanie wykonany typoszereg uchwytów szybkomocujących z możliwością przesuwu poosiowego i otwieraniem pneumatycznym, co pozwoli na wyeliminowanie albo zredukowanie niekorzystnego odchylenia rolek umocowanych w uchwycie.

Okres realizacji: 01.09.2020 – 29.11.2022

Wartość projektu: 5 957 127,47 zł

Kwota dofinansowania: 4 153 020,12 zł (w tym Ł-INOP: 1 054 988,94 zł)

Projekt realizowany przez konsorcjum w składzie:
  • Włodzimierz Burchard Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „GOBEST” Nazwa skrócona: PPH „GOBEST”, Poznań – Lider,
  • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Obróbki Plastycznej, Poznań

Celem projektu jest opracowanie i wykonanie prototypowych uchwytów szybkomocujących, które są stosowane głównie w urządzeniach do nawijania i odwijania. W ramach projektu zostanie wykonany typoszereg uchwytów szybkomocujących z możliwością przesuwu poosiowego i otwieraniem pneumatycznym, co pozwoli na wyeliminowanie albo zredukowanie niekorzystnego odchylenia rolek umocowanych w uchwycie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.