DOzownik przypraw "gobest DP3"

 

    


  • Dozownik przypraw : pieprz, gorczyca, ziele angielskie ...
  • Dozownik  ten  może być integralną lub samodzielną jednostką w liniach technologicznych  przemysłu spożywczego. „GOBEST DP 3” jest uniwersalnym i niezawodnym urządzeniem pozwalającym na automatyzacje procesu dodawania (zasypywania) przypraw do słowików(innych pojemników). Urządzenie przystosowane jest do dozowania 1, 2 lub 3 produktów  jednocześnie(lub więcej) np. pieprzu, ziela angielskiego, gorczycy. Zasyp następuje jednym lejem do naczynia (pojemnika) poruszającego się pod wysypem - nie zatrzymując taśmociągu ze słoikami – w ruchu ciągłym. Słoiki (pojemniki) mogą się stykać z sobą lub być w dowolnej odległości od siebie. Dozownik DP-3 został zaprojektowany z myślą o dodawaniu przypraw do słoików z ogórkami,  grzybami,  papryką,  jednak uniwersalność urządzenia sprawia, że dozownik ten może być stosowany w innych aplikacjach.  

  • Pozwala na :

   Dalszą automatyzacje procesu – zmniejszenie kosztów pracowniczych.

   Utrzymanie stałej – powtarzającej się receptury w dodawaniu przypraw.

   Eliminowanie strat wynikających z nierównomiernego, często większego niż określono w recepturze dodawania przypraw.

    

   Urządzenie jest bez obsługowe, zasyp produktów wynosi około 35 litrów do jednego pojemnika. Zamontowane wzierniki pozwalają na określenie ilości przypraw znajdujących się w zbiornikach. Jest również wyposażone w czujniki poziomu, sygnalizujące konieczność uzupełnienia przypraw w zbiornikach. Można również połączyć sterowanie dozownika z napędem taśmociągu, który zostanie wyłączony w razie dłuższego braku przypraw w zbiorniku. Istnieje możliwość dostosowania ilości dodawanych przypraw do indywidualnej receptury  zamawiającego oraz ustalenia położenia - zamontowania nad taśmociągiem.
   Całe urządzanie wykonane jest z kwasoodpornej stali, a prosta konstrukcja zapewnia bezawaryjność, łatwą obsługą i długi okres eksploatacji. Urządzenie posiada własną konstrukcje nośno-stojącą umożliwiającą niezależne ustawienie nad taśmociągiem. Wpięcie do linii można wykonać samodzielnie lub zlecić naszej firmie.

    

   Dozownik  Gobest DP 3”

   Wydajność - częstotliwość zasypu

   4 tys. cykli(zasypów) na godzinę

   Zasyp

   W ruchu ciągłym

   Wielkość dozy produktu

   Dostosowana do potrzeb klienta

   Przyprawy w zbiornikach

   Kontrola obecności poprzez czujniki

   Zasilenie

   220V

   Kontrola sprawności

   Sygnalizacja awarii

   Wysokość wysypu ziaren

   Regulowana (podawana przez zleceniodawcę)

   Zasyp produktu

   105 litrów (35 litrów na jedno ziarno)

   Wymiary

   Wysokość z podstawą

   1500 / 2000 mm

   Długość ( głębokość )

   650 mm

   Szerokość

   600 mm